Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Księdza Antoniego Pęksy w Laskowcu
Dane teleadresowe firmy
  Menu
Strona główna
Ogłoszenia
Patron szkoły
Historia szkoły
Poczet sztandarowy
O szkole
Nasze sukcesy
Samorząd Uczniowski
Rada Rodziców
Ochrona danych osobowych
Deklaracja dostępności
Plan lekcji
Konsultacje dla uczniów
i rodziców

  Dokumenty
Dokumenty szkolne
Dokumenty Sam. Ucz.
Dokumenty Rady Rodz.
  Rekrutacja
Informacje o rekrutacji
  Informacje
"Ćwiczyć każdy może"
"Przyjaciel Szkoły"
"Szkoła współpracy"
"Dla uczniów"
"Dla rodziców"
"Filmy uczniów"
"Prace uczniów"
"Innowacje"
  Pomoc pedagogiczna-psychologiczna
Pedagog-informacje
"Zasady higieny"
"Dla rodziców"

RODZINNY PIKNIK CZYTELNICZY „WITAJCIE W NASZEJ BAJCE!”


W sobotę 15 czerwca 2024 r. na boisku naszej szkoły odbył się Rodzinny Piknik Czytelniczy pod hasłem: „Witajcie w naszej bajce” zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 1 w Laskowcu we współpracy z Wójtem Gminy Rzekuń i Gminną Biblioteką Publiczną w Rzekuniu. W przedsięwzięcie zaangażowali się nauczyciele, rodzice i uczniowie naszej szkoły. Przygotowane atrakcje przyciągnęły wielu mieszkańców Laskowca oraz okolicznych miejscowości gminy Rzekuń. Część oficjalną pikniku otworzyła Dyrektor SP w Laskowcu Pani Małgorzata Pieczyńska oraz Wójt Gminy Rzekuń Pan Bartosz Podolak. Wspomniano o przyszłym otwarciu pięknego obiektu nowej biblioteki, wybudowanej pod kierownictwem Pani Olgi Suchowieckiej – Dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej w Rzekuniu. Podczas imprezy miłym słowem wspierał nas również Pan Paweł Gajda – radny Gminy Rzekuń. Podczas imprezy promowane były hasła czytelnicze, połączone z zabawą na świeżym powietrzu w gronie rodzin i znajomych.


Po powitaniu zgromadzonych gości na scenie pojawili się uczniowie naszej szkoły, którzy wystawili spektakl pt.: "Sposób na dręczyciela". Goście mogli też podziwiać występ dzieci z klas początkowych, które przygotowały pokaz taneczno-muzyczny, dedykowany wszystkim mamusiom i tatusiom z okazji ich święta. Ponieważ myślą przewodnią festynu było czytanie, nie mogło też zabraknąć znanych utworów literackich. Zapowiadająca część artystyczną Zofia Chełstowska zaprosiła też na scenę uczniów klasy 8 z humorystyczną interpretacją „Rzepki” J. Tuwima.


Liczne atrakcje towarzyszące piknikowi zapewnili: Urząd Gminy w Rzekuniu, Gminna Biblioteka Publiczna w Rzekuniu oraz rodzice i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 1 w Laskowcu. Dużym zainteresowaniem cieszyły się dmuchane zjeżdżalnie i ścianka wspinaczkowa oraz I Turniej Piłki Nożnej o o Puchar Wójta Gminy Rzekuń klas 1-3 chłopców i dziewcząt szkół podstawowych naszej gminy. Wśród chłopców najlepsi byli uczniowie z SP w Ołdakach, 2 miejsce zajęła nasza szkoła, 3 miejsce przypadło SP w Drwęczy, a 4 miejsce zajęli uczniowie SP w Borawem. Wśród dziewcząt natomiast 1 miejsce zajęły uczennice SP w Laskowcu, 2 miejsce – SP w Drwęczy, zaś 3 miejsce dziewczęta z SP w Borawem.


Uczestnicy pikniku brali udział w konkursach sportowych, grach planszowych i zabawach, a przy tym pogłębiali swoją wiedzę, związaną z zaletami czytania. Za udział w nich przewidziano drobne nagrody i upominki: owoce i słodycze. Impreza przyciągnęła licznych mieszkańców, którzy przyszli podziwiać występy swoich dzieci i wziąć udział we wspólnej zabawie. Przygotowaliśmy: wymianę książek bookcrossing z pamiątkową pieczęcią exlibris, czytanie książeczek na dywanie oraz zajadanie smacznych owoców i warzyw ufundowanych przez Hurtownię Owoców i Warzyw Państwa Anny i Artura Chojnickich w ramach programu „Owoce i warzywa w naszej szkole”, degustację pysznych przekąsek: gofrów, popcornu i waty cukrowej, loterię fantową, w której można było za zakupiony los wygrać wspaniałe fanty, gry sportowe i wielkoformatowe gry planszowe, atrakcje dla najmłodszych – malowanie twarzy, plecenie warkoczyków, modelowanie zwierzaków z balonów, „łowienie rybek” w basenie. Przybyli też strażacy, aby zaprezentować najmłodszym, jak wygląda ich codzienna praca oraz pokazać wóz strażacki od wewnątrz. O dobrą zabawę zadbał DJ Paweł Lipski. W trakcie pikniku zorganizowana została też wystawa prac najmłodszych uczniów prezentująca okładki ulubionych książek. Efekty można zobaczyć na zdjęciach.

Celem wydarzenia było zwrócenie uwagi lokalnego społeczeństwa na aspekty związane z wartością czytania, jako umiejętności kluczowej w rozwoju każdego, a przede wszystkim małego człowieka. Cieszymy się, że udało nam się też przyczynić do integracji społeczności lokalnej.

G. M.

[Rozmiar: 7120 bajtów]

[Rozmiar: 2984 bajtów]

[Rozmiar: 2984 bajtów]

[Rozmiar: 2984 bajtów]

[Rozmiar: 2984 bajtów]

[Rozmiar: 2984 bajtów]

[Rozmiar: 2984 bajtów]

[Rozmiar: 2984 bajtów]