Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Księdza Antoniego Pęksy w Laskowcu
Dane teleadresowe firmy
  Menu
Strona główna
Ogłoszenia
Patron szkoły
Historia szkoły
Poczet sztandarowy
O szkole
Nasze sukcesy
Samorząd Uczniowski
Rada Rodziców
Ochrona danych osobowych
Deklaracja dostępności
Plan lekcji
Konsultacje dla uczniów
i rodziców

  Dokumenty
Dokumenty szkolne
Dokumenty Sam. Ucz.
Dokumenty Rady Rodz.
  Rekrutacja
Informacje o rekrutacji
  Informacje
"Ćwiczyć każdy może"
"Przyjaciel Szkoły"
"Szkoła współpracy"
"Dla uczniów"
"Dla rodziców"
"Filmy uczniów"
"Prace uczniów"
"Innowacje"
  Pomoc pedagogiczna-psychologiczna
Pedagog-informacje
"Zasady higieny"
"Dla rodziców"

[Rozmiar: 2984 bajtów]


Warsztaty ozdób świątecznych

[Rozmiar: 2984 bajtów]

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, a z tej okazji 13 grudnia 2022r. w naszej szkole odbyły się dla uczniów klas 1-8 warsztaty tworzenia choinkowych ozdób świątecznych, poprowadzone przez p. Wiolettę Tarnowską. Ich celem było kultywowanie polskich tradycji oraz ocalenie od zapomnienia wyrobu ozdób świątecznych wykonywanych ręcznie, które zdobiły choinkę.

Uczniowie klas 1-3 z zaangażowaniem tworzyli, znane z tradycji, pawie oczka i łańcuchy ze słomy i bibuły. Radości ze wspólnego spotkania warsztatowego było co niemiara. W atmosferze pracy powstały kolorowe ozdoby, którymi dzieci udekorowały choinki. Uczniowie klas 4 – 8 wykonali bibułkowe obwarzanki, a także światy z opłatka. Doskonalili umiejętności plastyczne i krawieckie posługując się igłą i nicią oraz manipulując cierpliwie łączonymi cząstkami opłatka. Popularnością cieszyły się te ostatnie. Światy to dekoracje wykonane z opłatków, które przybierają formę kuli. Według tradycji, ozdoby wykonane z tak niezwykłego surowca, jakim był opłatek, otaczano niezwykłym szacunkiem. Nie wolno ich było niszczyć. Wierzono, że ich obecność w domu przynosi błogosławieństwo Boże, szczęście i pomyślność, więc pozostawiano je do następnego roku.

Warsztaty były wspaniałą okazją do nauczenia się niektórych technik, poznania pomysłów i możliwości wykorzystania różnych materiałów. Kreatywnej zabawie towarzyszyły miłe rozmowy i przyjazna atmosfera w świątecznym klimacie. Dzięki warsztatom uczniowie mogli poczuć magiczną atmosferę świąt Bożego Narodzenia i cieszyć się nią z rówieśnikami.
G.M.

[Rozmiar: 7120 bajtów]

[Rozmiar: 2984 bajtów]

[Rozmiar: 2984 bajtów]

[Rozmiar: 2984 bajtów]

[Rozmiar: 2984 bajtów]

[Rozmiar: 2984 bajtów]

[Rozmiar: 2984 bajtów]

[Rozmiar: 2984 bajtów]